Adnan Oktar ile görüşen avukat açıkladı: Kadın avukatlara ‘Prenseslerim’, ‘kraliçelerim’ diyor

Adnan Oktar’ın Erzurum’da cezaevinde çok sayıda avukat ile örgütsel faaliyet kapsamında görüşme yaptığı iddiaları gündeme gelmişti.

Cnn Türk Muhabiri Çağdaş Evren Şenlik’in haberine göre, Oktar ile Erzurum’da cezaevinde görüşen avukatlardan birine ulaşıldı. Avukat, kendisine nasıl ulaşıldığına ve görüşmelere nasıl başladığına dair, “Ben genç avukattım ilk görüşmeye başladığım zaman. O an için benim ilgimi çekti en azından bir seferlik de olsa görüşmek istedim. Instagram üzerinden, o sayfalar üzerinden iletişim kurdum ve o şekilde beni programlarına dahil ettiler bir görüşe gittim daha sonrası zaten kendisinin davetleriyle oldu, kendi tekrar görüşmek istedi” şeklinde konuştu.

”Kadın avukatlara ‘prenseslerim’ diyor”

”Bu genç avukatlardan ‘Prenseslerim, kraliçelerim’ diye bahsediyor, bir mini etekten, göreceği bacaktan, göğüs dekoltesinden zaten memnun oluyor” diyen avukat, Oktar ve örgütünün avukatlar ile nasıl iletişim kurduğunu anlattı.

Avukat, “Hemen alınıyorsunuz, götürülüyorsunuz. Ödemeleri yapan birisi var yüz yüze görüşüyorsunuz, ödemeler elden yapılıyor. Kadınlara ve hayata ilgisi devam ediyor, hayatla ilgili planları var. Kendisinin sınav olduğu mehdinin böyle zorluklar çektiğini düşünüyor. Kadınlarının kıskanılmasından dolayı olayların başına geldiğini düşünüyor” dedi.

Oktar’ın, Erzurum’da cezaevinde kaldığı dönemde yaklaşık 1 ayda, 21 kadın avukatla yüzlerce kez görüştüğü belirlenmişti.

Oktar’ın görüş esnasında kameralarla ilgili muhabbet geçirdiğini aktaran avukat, ”Arkadaşım ifşa olmasın, detay anlatmayacağım. Gardiyan kameralı odaya almak istiyor, kabul etmiyor ‘Kamera açılmayacak’ diyor. Bu şekilde tavırla cezaevindeki memurlara cevap veriyor. Güçlü cezaevinde. Avukatların oraya rahat gelişinin sebebi kameraların kayıtta olmaması. Kameraların kayda girmesine müsaade etmiyorum. Şahıs, lokanta gibi cezaevi yönetiminden yemek sipariş edebilen, buna gücünü ve haddini bildirebilen bir adam” şeklinde konuştu.

“Kadın olmadığım için seyrek görüştü”

Avukat, Oktar’ın erkek avukatlarla görüşme sebebini şu şekilde açıkladı:

“Ben görüşmelerimizin sayısını bilmiyorum sayısı çoktur. 2 seneye yakın en azından ayda 1 kez görüştüm. Kadın olmadığım için seyrek görüştü. Erkeklerle, kadınları kamufle ediyor, ‘Ben erkek avukat da çağırıyorum’ şeklinde gösteriyor. Kendisinin umudu tükenmemiş, planlamaları kısa bir ceza yatan mahkûm edasında. Öyle hayaller kuruyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x