Londra Borsasından Bu 2 Kripto Para İçin Müjde: ETN’ler Geliyor!

Londra Borsası Bitcoin ve Ethereum ETN’leri listelemek için harekete geçiyor. Bu arada, diğer kripto para birimleri için de ETN’leri değerlendiriliyor. Bu haberlerin ortasında Bitcoin fiyatı yükseliş eğilimi doğrultusunda hareket etti.

Bitcoin ve Ethereum ETN yakında İngiltere’de!

Londra Menkul Kıymetler Borsası (LSE), Bitcoin ve Ethereum Exchange Traded Note (ETN) ürünleri de dahil olmak üzere kripto ürünlerinin listelenmesi için başvuruları kabul etmeye başlayacağını teyit etti. Ticaret devinin Pazartesi erken saatlerde yaptığı duyuruya göre, palana göre ticaret yılın ikinci çeyreğinde başlayacak.

Ticari finansal yatırımcıların Bitcoin ETN’lerine yatırım yapma konusundaki çıkmaz, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ocak ayında ticaret için 11 teklifi onaylamasıyla kırıldı. Bu büyük onayla birlikte, diğer ülkelerdeki düzenleyiciler artık ürünün bir varyasyonuna açık. ABD SEC’in onayına Hong Kong ve şimdi de İngiltere eşlik ediyor.

LSE, kripto para ETN’leri için nasıl bir takvim öngörüyor?

Londra Menkul Kıymetler Borsası da devam eden devrime ayak uyduruyor. Bu doğrultuda LSE, Bitcoin ve Ethereum ETN’lerin listelenmesi için başvuruların 8 Nisan’a kadar açılacağını söyledi. LSE, ürünün nihai olarak listelenmesi için en erken tarih olarak 28 Mayıs 2024’ü öneriyor. Böylece, Finansal Davranış Otoritesi (FCA)’nin yeterli inceleme ve düzenleyici değerlendirmesine izin vermeyi amaçlıyor. FCA duyurusunda, “İşlemin ilk gününde piyasada maksimum sayıda ihraççının bulunmasını sağlamak için 28 Mayıs 2024’te Kripto ETN’lerde piyasayı başlatmaya karar verdik” deniyor. Ayrıca, bu tarihe gelmeden önce şunları ekliyor:

İhraççıların Kripto ETN bilgi formunda ayrıntılı olarak açıklanan değerlendirme gerekliliklerini karşılamalarını sağlamamız gerektiğini göz önünde bulundurarak ve daha da önemlisi, lansman tarihinde menkul kıymetleri kabul etmeyi planlayan ihraççılara, FCA tarafından onaylanacak bir temel izahname gerektirecek bir Kripto ETN programı oluşturmak için belgeleri hazırlamaları için zaman tanıyacaktır.

LSE, Mayıs grubu için Bitcoin ETN ürününü listelemeye yönelik ilginin sunulması için son tarih olarak 15 Nisan’ı belirledi.

LSE’nin Bitcoin’i kucaklaması fiyat dirilişini tetikledi

Öngörülen Bitcoin ETN ürünü, lider kripto para biriminin fiyatını kuzeye itti. Bunun yanında genel kripto piyasası da güçlü bir yükseliş hamlesi başlattı. Bu yazı sırasında Bitcoin fiyatı %7,03 artışla 70.198,12 dolara yükseldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere spot Bitcoin ETF’ler de BTC fiyatını tarihi zirveye itti. Çükü, ETF’ler piyasada arz sıkışıklığına yol açtı. Böylece, kripto paranın fiyatını 73.000 doların üzerine yükseltti. Bu durumu göz önüne aldığımızda, LSE’nin hamlesi de yükseliş hissi haklı çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x